Muziek brengt mensen, ongeacht hun afkomst, leeftijd of in dit geval vereniging, bij elkaar. Zo ook zaterdag in het Berkel-Enschotse hotel De Druiventros. Vier muziekverenigingen uit de regio organiseerden voor de 42e keer Stars4Music, een muzikale competitie voor jong talent.…
Muziek brengt mensen, ongeacht hun afkomst, leeftijd of in dit geval vereniging, bij elkaar. Zo ook zaterdag in het Berkel-Enschotse hotel De Druiventros. Vier muziekverenigingen uit de regio organiseerden voor de 42e keer Stars4Music, een muzikale competitie voor jong talent.
Er komen prachtige klanken uit hotel De Druiventros. Is het niet de bijzondere melodie uit een saxofoon, dan zijn het de zachte klanken uit de tedere blokfluit. Vervolgens breekt er een enthousiast tromgeroffel los, wat overgaat in een lekkere beat. Het eindgeluid: een daverend applaus.
En dat applaus mag er wezen. De 42e editie van Stars4Music, georganiseerd door de vier muziekverenigingen Concordia (Berkel-Enschot), de Cromvoirtse Fanfare (Cromvoirt), Kunst Adelt (Helvoirt) en Sint Gregorius (Haaren), is ook dit jaar een groot muzikaal spektakel. Medeorganisator Ineke Keultjes kijkt tevreden om zich heen. Ze is blij met wat ze ziet, en natuurlijk nog blijer met wat ze hoort. ‘Ik hoor veel moois voorbijkomen’, zegt ze trots. ‘Dat stemt me vrolijk. Het is belangrijk dat deze kinderen kunnen laten horen wat ze in hun mars hebben. Want dat is absoluut niet niks.’
Talent
Dan is het tijd voor de eerste prijsuitreiking. Zenuwachtig slaan de papa’s en mama’s hun handen ineen. Ook andere toeschouwers wiebelen nerveus op hun stoel heen en weer. Zelfs de jonge musici worden muisstil. Het moment is aangebroken. Wie o wie is de grote winnaar van de eerste ronde?
Het is slechts één van de vele spannende momenten van de zaterdag in het Berkel-Enschotse hotel. Het programma bestaat uit maar liefst vijf divisies. Dit jaar zijn er vierendertig acts van de partij. ‘Net iets minder dan vorig jaar’, vertelt Lex Emmen, voorzitter van Concordia. ‘Maar daarom zeker niet minder goed.’ Hij wijst naar een trombonespeler die het podium met een vrolijke sprong verlaat, de grote winnaar van de eerste categorie. ‘Wat een talent’, vindt Lex. ‘Die gaat het nog ver schoppen.’
Leuk én waardevol
Tussen de optredens door genieten de kandidaten en hun trouwe fans van een drankje en een hapje. Terwijl de kinderen zich lachend en gierend vermaken, slurpend van een glaasje prik, schuiven ook de ouders hun stoelen naast elkaar. Stars4Music is een gezellig gebeuren.
Maar Stars4Music is meer dan alleen vermaak. Het is een evenement waar ieder jaar weer veel van wordt geleerd. ‘Het commentaar dat onze strenge jury geeft, is erg nuttig’, aldus Lex. ‘Na afloop gaat iedere deelnemer met handige tips naar huis. Daar kun je als toekomstig muzikant echt je voordeel mee doen. Dat maakt een middag als deze naast leuk ook nog eens ontzettend waardevol.’
Tekst: Sabine Doevendans
Fotograaf: Bas Haans
https://goo.gl/photos/aVdyVroaqvHVcCfR6
Agenda
22-4-2025 | Cursus Klik & Tik |
24-4-2025 | Schrijfatelier 1 & 3 |
24-4-2025 | Natuurwandeling senioren BE |
25-4-2025 | LetterLoll 0-18 maanden |
25-4-2025 | Samen uit Dineren senioren BE, KBO/SWO |
26-4-2025 | Koningsdag, diverse activiteiten |
29-4-2025 | Cursus Klik & Tik |
Iets gevonden of verloren?
Wij maken de match