Een leven lang hockey is één van de speerpunten van Mixed Hockey Club Berkel-Enschot (MHCBE). ‘Wij willen aan de slag met Walking hockey, een nieuwe vorm van hockey waarbij je niet meer rent en slaat, maar toch met stick en…
Een leven lang hockey is één van de speerpunten van Mixed Hockey Club Berkel-Enschot (MHCBE). ‘Wij willen aan de slag met Walking hockey, een nieuwe vorm van hockey waarbij je niet meer rent en slaat, maar toch met stick en bal op het veld staat.’ Harold de Baar, voorzitter van MHCBE ziet de plannen met vertrouwen tegemoet.
‘Mensen op leeftijd willen graag blijven hockeyen, maar fysiek gaat dat soms niet meer. Als je steeds meer last krijgt van blessures gaat de lol er wel een beetje af. Maar je wil nog niet stoppen met het gezellig in groepsverband hockeyen. Daarom vinden wij het als club van belang om Walking hockey aan te gaan bieden.’
MHCBE zet in op een leven lang hockey; ‘beginnen als je 5 jaar bent bij Kicks & Sticks en via de mini’s en junioren door naar senioren en veteranen. Maar dan hield het op. Met Walking hockey voorzien wij in een behoefte. Allereerst bij onze eigen (oud-) leden, maar ook bij de ouderen in het dorp die nog fit zijn en buiten willen sporten. De ‘hockeydichtheid’ in Berkel- Enschot is één van de hoogste in Nederland. Mensen zijn lid of zijn vroeger lid geweest. Daarmee vervult de club ook een sociale functie. Dat willen we graag verder versterken. Door met walking hockey te starten kan de club ook het sociale bieden: het drankje na afloop, de ontmoeting en samenzijn van mensen uit Berkel-Enschot en omgeving’.
Groeiende belangstelling
Bij enkele hockey verenigingen wordt walking hockey al aangeboden en steeds meer clubs overwegen het. Het is een hockeyspel in aangepaste vorm met een geringer aantal spelers per team, zonder keeper, waarbij rennen en slaan niet toegestaan is. Maar wel met veel plezier en lekker bewegen. Walking hockey past binnen MHCBE en de visie van een leven lang hockey. Overdag is er ruimte (velden en clubhuis) en bovendien kunnen hiermee ook oud-leden op een nieuwe manier betrokken blijven.
Begeleiden
‘Je start niet zomaar met deze nieuwe vorm van hockey. We willen het wel verantwoord aanpakken met een goede warming-up en cool-down. We zijn nog op zoek naar een bewegingsdeskundige die dat optimaal kan begeleiden.’ MHCBE wil bij voorkeur met drie begeleiders starten: één (gepensioneerde) bewegingsspecialist, bijvoorbeeld een fysiotherapeut, oefentherapeut of gymdocent, één hockeybegeleider voor technische oefeningen (bijvoorbeeld een oud- en uitleg kan geven over hockeytechniek) en één enthousiaste ondersteuner.
Is begeleiden van walking hockey iets voor jou? Of wil je eventueel deelnemen aan walking hockey? Stuur dan een mail naar vrijwilligers@mhcbe.nl of bestuur@mhcbe.nl
Tekst: Elke van Dommelen
Foto: Björn Martens
Agenda
t/m 20-2-25 | Expositie FotoBE Aardse en Hemelse zaken |
16-01-2025 | Schrijfatelier 1&2 |
16-01-2025 | KBO-De Schalm Riktoernooi 2024-2025 |
16-01-2025 | Samen uit Dineren senioren BE, KBO/SWO |
16-01-2025 | 4e 50 hindernissen competitie |
17-01-2025 | LetterLoll 2-4 jaar |
19-01-2025 | Ruilbeurs "De Torenhoek" |
Iets gevonden of verloren?
Wij maken de match